RSS
środa, 14 listopada 2012

I znowu blog bardziej dla płci pięknej :D

 

Prawdziwe mrozy jeszcze do nas nie doszły , jednak i taka pogoda jaka aktualnie nas odwiedziła nie działa najlepiej dla naszej skóry.

Zimą nasza twarz nie ma łatwo. Skórę podrażnia mróz, zimny wiatr, śnieg , suche powietrze w pomieszczeniach i zmiany temperatury.

Podstawowa pielęgnacja to nawilżanie  i ochrona.

 

Nie wolno skóry dodatkowo przesuszać drażniącymi żelami do mycia twarzy. Na rynku dostępne są takie, której można stosować bez używania wody. To rozwiązanie dla kobiet lub dziewczyn z bardzo suchą skórą.

Warto pamiętać też o odżywianiu skóry, zarówno w dzień jak i w nocy. Krem na zimę musi być bardziej tłusty niż ten, którego używasz latem.

Nie można zapomnieć o ochronie ust! I co tu dużo pisać ? Najważniejsze jest aby używać jak najwięcej pomadek ochronnych a jak najmniej błyszczyków. 

Ważne jest także dbanie o dłonie, które już przy niewielkich spadkach temperatury bardzo cierpią. Rękawiczki są OBOWIĄZKOWE!!! Także smarowanie ich kremem, tak często jak to możliwe uchroni je przed tym cierpieniem. 

To na tyle dziękuję wszystkim czytelnikom!!! 

20:15, dominikq1998
Link Komentarze (1) »

Tego bloga dedykuje mojej najlepszej przyjaciółce, która ma psa rasy shih tzu i prosiła mnie abym opisała tą rasę na swoim blogu.

 

Psy rasy Shih tzu pochodzą z Tybetu gdzie chodowane były w pałacach, świątyniach i klasztorach. Tłumacząc z tybetyńskiego, shih tzu to ''lwi piesek''. Są to małe pieski z wielką duszą. Ze względu na ich charakterystyczny wygląd i ich charakter zdobywają sobie wiele sympatyków, którzy chętnie nabywają te niepozorne zwierzaki. 

Shih tzu to inteligentne, ruchliwe, towarzyskie psy.

Wygląd rasy shih tzu :

Shih tzu to psy małych rozmiarów, o wadze w granicach 4,5 - 8 kg i wysokości w kłębie dochodzącej do 27cm . 

Bez wątpienia najbardziej charakterystycznymi cechami wyglądu psa są : aroganci, szeroki pysk z kształtem przypominającym chryzantemę oraz bardzo obfite owłosienie  pokrywające całe ciało psa. Pielęgnacja shih tzu jest wymagająca. Psa należy czesać codziennie, jego oczy i uszy należy poddać pielęgnacji specjalistycznymi preparatami, co dla mniej doświadczonymi osobami może być uciążliwe.

Zachowanie shih tzu :

Shih tzu to psy bardzo żywiołowe, radosne, skore do zabawy, potrafiące wyczuć kiedy jesteśmy w złym nastroju i swoim pieskim byciem wywołać uśmiech na naszej twarzy. Łatwo przystosowują się do otoczenia, lubią zabawy i spacery na świeżym powietrzu, jednak w granicach zdrowego rozsądku. Należy zawsze pamiętać, że są to psy inteligentne i niezależne, potrafią postawić na swoim, dlatego nie należy im zbyt ulegać i zawsze pamiętać kto jest panem domu. 

(powyżej piesek mojej przyjaciółki - Megi )

 Tagi: shih tzu
17:38, dominikq1998
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 13 listopada 2012

Ten blog odnosi sie szczególnie do dziewczyn bądź kobiet, dla których to jakie są ich włosy jest bardzo ważne. ;)

 

Podstawową cechą zdrowych włosów jest blask. Co zrobić aby włosy wyglądały tak jak na reklamie szamponów? Rozwiązanie nie jest trudne. Przyda się kilka prostych składników. Na początku taki sposoób może wydawać się troche dziwny, ale jeżeli któraś z wam ma ochotę i odwage to warto sprubować !

A oto kilka sposobów !


łyżeczkę oliwy z oliwek wymieszaj z jednym żółtkiem, nałóż na włosy, głowę owiń foliowym czepkiem i pozostaw na ok 20 min, potem spłucz dokładnie i umyj głowę szamponem.

 

 1/4 szklanki piwa zmieszaj z jednym jajkiem, nałóż na włosy, spłucz dokładnie po 15 min i umyj głowę szamponem.

wymieszaj 3 łyżki oliwy z oliwek z 2 łyżkami miodu, maseczke zmyj po 15 min i umyj włosy szamponem 

zmiażdż pół awokado, dodaj 1 łyżkę miodu i dokładnie wymieszaj, trzymaj na głowie ok 20 min, dokładnie spłucz i umyj włosy szamponem. 


Tagi: włosy
21:41, dominikq1998
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 12 listopada 2012

Miasto zostało założone w 1920 r. a prawa miejskie uzyskało w roku 1953.

W Norlysku wydobywa się ogromne ilości metali i to własnie tam znajduję się największy na świecie zakład wytopu metali ciężkich. 

Produkuje sie tam rocznie 500 tys. ton miedzi, tyle samo niklu i 2 miliony ton dwutlenku siarki. Wydobywa się tam tez i wytabia kobalt, platynę i pallad. 

Cały ten przemysł doprowadził do tego, że w tym mieście śnieg jest czarny 

w powietrzu czuć caly czas siarkę a średnia dlugosc zycia pracowników kombinatu jest o 10 lat krótsza niz wynosi średnia w Rosji.

Ze względu na wielki przemysł miasto jest całkowicie zamkniete dla obcokrajowców (poza Białorusinami).

 

Przedstawiam wam kilka fotek mista :

 

TO NA TYLE ! DZIĘKUJĘ !!! :D

19:45, dominikq1998
Link Komentarze (1) »

Niektórzy uważają, że psy rasy ,,MOPS'' są obrzydliwe , jednak inny mają o nich inne zdanie . Uważają, że są najsłodszymi istotami na świecie . ;p

A oto kilka informacji o tej słodkiej rasie :

 

Mopsy to bardzo towarzyskie psiaki. Bardzo szybko się zaprzyjaźniają, uczą komend i posłuszeństwa. Nie znoszą samotności !

Należą do psów molosowatych, czyli takich, które mają krępe, zwarte ciało. Są niewielkie - ich wysokość to ok. 30-36 cm, a waga waha się między 6 a 8 kg. Ich mordki są krótkie i kwadratowe, co (moim zdaniem) dodaje im uroku.

Są często wybierane przez celebrytów.

Jak dbać o mopsa?

Przede wszystkim regularnie chodzić z nimi do weterynarza. Ze względu na budowę ciała zwierzaki te maja czesto problemy z oddychaniem oraz z oczami . 

CIEKAWOSTKA !!!

W Chinach, skad sie wywodza sa bardzo drogie. Ich posiadanie to niezwykly luksus. Cena jednego zwierzaka niejednokrotnie przewyzsza cene dobrego samochodu . Ponadto w tym kraju istnieje tez tradycja dotycząca mopsów : nie można ich sobie poprostu kupić - można je tylko od kogoś dostać jako wyraz sympatii i poważania. Mopsa może posiadać tylko ktoś miły, uczynny i szlachetny :D

 

I TO NA TYLE O TYCH PSIAKACH! 

MAM NADZIEJĘ ZE SIĘ PODONALO !!!

 

Tagi: psy rasy
19:22, dominikq1998
Link Komentarze (1) »